Гачок на щуку: офсетний, двійник, трійник

Крючок на щуку: офсетный, двойник, тройник-картинка

Гачки на щуку – основа надійного оснащення для лову цієї хижої риби. Адже вона ненажерлива і «клює» як на штучну приманку, так і на живця. Щука є бажаним видобутком для досвідчених рибалок, і можливістю поставити власні рекорди для тих, хто нещодавно захопився риболовлею, тому питання кращого оснащення не втрачає своєї актуальності.

Способи лову щуки

Лов хижої прісноводної риби – трудомістке заняття, але воно повністю себе виправдовує завдяки великим габаритам екземплярів. Важливо звернути увагу на кілька моментів:

Пора року та погодні умови – Залежно від цих факторів риба може бути пасивною або активною, перебувати на різній глибині;
Показники водойми – Навіть найкраща приманка не буде ефективною, якщо гачок зачепиться у воді за природне сміття;
Надійність оснастки – Волосінь і вудилища повинні бути досить міцними, а гачки для щуки вибрані відповідно до передбачуваних розмірів трофею.

Гачок на щуку може бути різних видів: кожна модель підійде для окремого способу лову. Гачки, що часто використовуються, для лову щуки – офсетний, двійник або трійник.

Лов щуки на офсетний гачок

Офсетный крючок на щуку - фото

Офсетна модель є різновидом одинарних гачків. Офсетні гачки на щуку відрізняються від стандартних гачків формою: на цівці є спеціальний вигин, що дозволяє застосовувати їх для різних типів монтажу.

Вироби також мають різні форми загину, і різняться між собою. Лов щуки на офсетник буде доречним при наступних типах монтажу:

техаське оснащення – Воно підійде для риболовлі на водоймах, дно яких вкрите водною рослинністю та частинами повалених дерев, а берег забруднених очеретом. Оскільки щука часто водиться саме у таких місцях, цей вид оснащення досить популярний. Воно є своєрідним «незачіплянням» з гарною аеродинамікою;
відвідний повідець – Цей вид оснащення стане універсальним рішенням для лову неактивної риби (у тихих водоймах). З його допомогою можна ловити великі екземпляри біля дна, що особливо актуально вранці;
каролінське оснащення – Воно нагадує техаське, і також призначене для лову щуки у водних чагарниках або корчах. Таке оснащення більш маневрене, і стане чудовим рішенням для активної гри приманки. Особливо лов щуки на офсетний гачок в каролінській оснастці використовується в травні, коли для клювання прісноводних хижих екземплярів необхідна агресивна проводка;

дроп-шот –  Такий лов щуки на офсетний гачок застосовується для вилову неактивних риб при закиданні з водного транспорту, крутого берега або урвища. Дроп-шот буде актуальним за наявності на дні ям та проблемних місць із коряжником, про існування яких знати заздалегідь неможливо. Приманка завжди залишається на потрібній глибині, незалежно від наявності течії та рельєфу дна.

Щоб вибрати гачки на щуку, варто звернути увагу на моделі з маркуванням 3/0, 4/0 або 5/0.

Двійник: коли та як використовувати

Двойной крючок для ловли щуки - фото

Подвійний гачок вибирають для лову хижих видів прісноводних риб, використовуючи їх у монтажах силіконових, паралонових та інших пластикових приманок. Найчастіше це подовжений двійник.

Щоб купити двійні гачки для лову щуки, важливо звернути увагу на відповідність габаритів приманки та гачка. Якщо двійник невеликий, а приманка дуже велика, риба просто зірветься при виведенні. У протилежному випадку, коли двійник обраний більшого розміру, а приманка невелика, це призведе до того, що приманка не зможе повноцінно грати і не привертатиме увагу хижака, а також такі гачки двійники на щуку можуть застрягти серед корчів і в густих водоростях, що приведе до обриву снасті.

Успіх риболовлі багато в чому залежить від правильного монтажу всіх видів приманок. У зимовий період використовують класичні короткі двійники чи асиметричні. Їх вважають одними з оптимальних варіантів для монтажу жерлиць.

Одна з причин купити подвійні гачки для лову щуки взимку –  при клюванны хижак не відразу наколюється на гачок і не кидає живця, як це часто відбувається при оснащенні жерлиць трійником. Також двійники набагато легше витягувати з риби, мінімально пошкодивши улов. Живця насаджують різними способами: за спинку, під губу чи крізь зябра. Дуже важливо підібрати двійники потрібного розміру, щоб не сильно травмувати рибку, інакше живець швидко засне.

Ловля щуки на двійник досить поширена в рибному лові, адже вона збільшує ймовірність гарного улову.

Гачки трійники на щуку: переваги виробів

Крючки тройники на щуку - фото

Трійники використовують для лову великих особин: застосування такої деталі в оснастці гарантує, що риба не зірветься. Трыйники стануть чудовим рішенням лише для водойм, не захаращених частинами дерев або очеретом. Гачки трійники на щуку підійдуть для риболовлі в чистій воді, піщаних незакоряжених водойм. Адже кількість тису, крім забезпечення фіксації риби при виведенні, може спровокувати високу зачепність конструкції.

Гачки трійники на щуку застосовують також і для лову на живця. В основному це відбувається, коли щука особливо активна і жадібно вистачає живця, тобто по першолоддя. Для цього слідують кільком правилам, перше з яких – надійне кріплення. Оптимальним рішенням стане фіксувати гачки трійники на щуку за спинку наживки. Щоб закріпити живу приманку за зябра, необхідні навички та досвід, а використовувати кріплення за губу немає сенсу – при атаці щука зірве наживку з гачка.

Визначаючи, який трійник вибрати на щуку, важливо пам’ятати про їхню об’ємність і вагу. Але ця проблема трійників виправдана при лові великої риби.

Які гачки для лову щуки варто вибрати?

Офсетні моделі, двійники та трійники потрібні для лову хижої риби у різних умовах. Єдиних норм, які гачки краще на щуку, немає. Але важливо купувати вироби відповідно до розмірів приманки, що плануються габаритами улову.

Гачки для щуки можна вибрати за загальними правилами:

офсетник – Найчастіше використовується розмір №5/0, але й принаду адаптують до гачка. Довжина цівки має становити половину її довжини;
двійник – Згідно з колишньою радянською нумерацією, найбільш підходящим є №10-16. Але якщо купити подвійні гачки для лову щуки згідно з міжнародною системою класифікації, використовується модель №1,0-5.0.
трійник – При використанні живця вибирають гачки трійники на щуку №2-3.0 за міжнародною таблицею нумерації.

Незалежно від того, який гачок на щуку вибраний, є загальні вимоги до якості виробів. Жало повинно залишатись гострим, навіть при тривалому знаходженні у воді. Паща у щуки дуже жорстка: щоб її пробити, виріб має бути як гострим, так і міцним. Стійкість до корозії ще одна характеристика якісної моделі.

Те, наскільки міцні гачки офсетні на щуку, визначається і кількістю зусиль, які потрібно докласти, щоб зігнути цівку. Адже при виведенні окремі екземпляри можуть чинити досить сильний опір.

Тому одне з найкращих рішень – запастися відразу кількома варіантами: купити подвійні гачки для лову щуки, офсетні та трійники. З таким запасом простіше адаптуватися до умов риболовлі.

Економно та якісно: гачки на щуку від «Master-Hooks»

Якісний виріб може мати вигідну вартість лише у разі купівлі оптової партії. Наші постійні клієнти вже оцінили переваги такого придбання: вироби можна зберігати тривалий час, використовуючи за потребою. Гачки двійники на щуку, офсетні моделі та трійники також вигідно згодом реалізувати в роздріб завдяки низькій собівартості.

Ми співпрацюємо безпосередньо з корейським виробником, тому весь асортимент гачків вирізняється високою якістю.

Гачки на щуку можна замовити в будь-який населений пункт України, що дозволяє не витрачати час у спеціалізованих магазинах на пошук найкращих елементів оснастки.

 67 переглядів