Які гачки краще для жерлиці: одинарний, двійник чи трійник

Какие крючки лучше для жерлицы - картинка

Вибрати гачки для жерлиці – завдання, що викликає питання навіть у людей, які мають досвід риболовлі. Адже думки з приводу придбання оснащення різняться: кожен ґрунтується на власній думці чи авторитетних порадах знайомих. Але те, які гачки краще ставити на жерлиці, залежить від виду живця і способу його монтажу в оснастці.

Правильно обраний гачок для жерлиці є запорукою великої кількості клювань, надійного підсікання, а також виведення риби без ризику того, що вона зірветься.

Одинарний гачок на жерлицю

Одинарный крючок для жерлицы - картинка

Якщо розмір наживки вбирається у п’яти сантиметрів, використовуються одинарні гачки. Коли приманка невелика, це не означає, що вона не призначена для лову великих екземплярів. Одинарні гачки для жерлиці стануть чудовим рішенням для лову хижих прісноводних риб наприкінці січня та протягом усього лютого. У цей час на такий варіант оснастки може клюнути важка щука: вона активно готується до нересту, і полює на малька. Риба не може проковтнути більші приманки, адже її шлунок здавлює ікра, що розвивається, або молочко.

Але такий варіант монтажу оснастки має й недоліки, серед яких невисокі показники зачеплення. Здобич може зірватися, і це трапляється частіше, ніж під час використання двійника чи трійника.

Якщо вибирати одинарний гачок на жерлицю, варто звернути увагу на те, що наживлення зазвичай виконується за спинку невеликих риб.

Двійник для жерлиці: коли використовувати

Вибір двійника – найпоширеніше рішення для оснащення жерлиць. Часто в зимовий період щука буває не активною, а також просто обережною. І навіть легкий прикус живця може змусити її кинути приманку, якщо снасть оснащена трійником. Ось тут на допомогу приходить двійник. Іноді цей гачок використовують, пропустивши через зябра рибки, і повідець проходить через заздалегідь проколотий отвір під спинним плавцем. При такій насадці живця повідець повинен бути знімним або ж потрібно знімати двійник за умови, що він не запаяний

Насаживание живца на двойник через жабры - картинка

Але найчастіше, вибираючи двійники для жерлиць,

рибалки вибирають спосіб насаджування живця під плавник. Це обумовлено тим, що рибка

розташовується у правильному горизонтальному положенні. І другий важливий чинник – хижакові звично відчувати деякі поколювання з боку плавця рибки.

Вибираючи, які гачки краще використовувати для жерлиці, варто звернути увагу, що оснастка з двійником потребує тривалого вичікування. Якщо підсікти рано, здобич зійде, або живець буде просто висмикнути з пащі хижої риби.

Зокрема у щуки найчастіше простежується такий алгоритм атаки:

Перший кидок – рибка у щуки в пащі (зазвичай поперек), – у цей момент рибалок отримує сигнал прапорця на жерлиці. Ось тут поспішати не треба. Зазвичай, пройшовши пару метрів, хижачка зупиняється, щоб розвернути рибку головою вперед і потім слідує подальший рух.
Рибалка стежить за тим, що відбувається по руху котушки (важливо щоб котушка не була однотонною, тому що бажано здалека бачити, як вона обертається). Якщо ж щука пройшла пару метрів і зупинилася більш ніж на хвилину, можна акуратно її подразнити, трохи посмикавши за основну волосінь. Як правило (якщо тільки вона не кинула живця), хижачка починає другий рух, вже заковтуючи рибку з гачком. Ось тут і потрібно зробити коротку і різку підсічку.

Для людей, які чекають від риболовлі яскравих емоцій, це стане кращим варіантом проведення часу. Ця рибалка схожа на справжнє полювання. Адже при клювання немає необхідності поспішати до жерлиці: потрібно вичікувати і уважно стежити за обертанням котушки, поки щука глибше заковтне живця.

Вибираючи які гачки ставити на жерлицю, можна придбати різні види двійників. Під час зимових морозів використовують асиметричні двійники серії Ryder: гачки мають цівку різної довжини, які розміщені один до одного під кутом від 90* до 120*. На короткий гачок двійника садять живця – під плавник, а більш довгий при цьому притискається перпендикулярно до тіла приманки.

Дані рибальські гачки для жерлиці щука не відчуває при захопленні, але під час підсікання двійник щільно встромляється в її кістку пащу. Колись такі гачки на жерлиці створювали самостійно: майстри паяли двійники з одинарних гачків. Але сьогодні можна придбати будь-які моделі, підібравши гачки найкращі для жерлиць у конкретних умовах.

Двійники для оснащення жерлиці використовують короткі – № 2, 4, 6 залежно від розмірів живця. Якщо це асиметричний гачок, це № 1/0, 1, 2.

Застосування трійника для лову на живцеву снасть

Тройник для жерлицы - картинка

Трійники на жерлицю є також поширеними гачками при монтажі оснастки. Серед причин такого вибору – максимальна результативність у той час, коли щука особливо активна, тобто на першому льоду. Гачки на жерлицю з трьома жалами забезпечують високу зацепистість, надійне підсікання щуки, а також відсутність сходу при виведенні. Незважаючи на те, що хижа риба швидше виявляє жало, зірватися з трійника їй складніше, ніж при використанні двійника чи одинарного гачка.

Трійник для жерлиці має й недоліки, основний із них – якщо щука не активна, то наколовшись на жало вона може покинути живця. Також при лові поблизу водоростей потрійний гачок часто потрапляє в їхні обійми. Як наживка на трійник використовується окунь, йорж (попередньо обрізається верхній плавець), карась і будь-яка інша біла рибка – бажано з цієї водойми, де ви рибачите.

Трійники на жерлицю є також поширеними гачками при монтажі оснастки. Серед причин такого вибору – максимальна результативність у той час, коли щука особливо активна, тобто на першому льоду. Гачки на жерлицю з трьома жалами забезпечують високу зацепистість, надійне підсікання щуки, а також відсутність сходу при виведенні. Незважаючи на те, що хижа риба швидше виявляє жало, зірватися з трійника їй складніше, ніж при використанні двійника чи одинарного гачка.

Живців можна зберегти до наступної риболовлі прямо під льодом. Для цього в п’ятилітровій пластиковій пляшці робляться отвори (для циркуляції води), а потім вона з рибками на мотузку опускається в лунку. Так живці можуть прожити понад тиждень. І вам не доведеться витрачати сили на їх упіймання. Головне правило – робити такий схрон треба осторонь стежок, оскільки велика, присипана снігом лунка небезпечна для людини. Та й живці дочекаються саме вас, а не когось іншого.

Щоб вибрати номер трійника на жерлицю, не варто орієнтуватись на великі моделі. Стандартний розмір гачка для жерлиці – № 2.4.6.8 залежно від розмірів живця.

Вибираючи двійник або трійник на жерлицю, другий варіант краще для тих, хто любить більш активний риболовлю. Будь-якої миті може бути клювання, і потрібно поспішати до спрацювання жерлиці. Це забезпечує яскраві емоції для тих, хто вибрав риболовлю як хобі.

Чим відрізняється якісний гачок на жерлицю

Вибравши відповідний номер гачка на жерлицю, на якість гачка варто звернути особливу увагу. Жерлиця  повинна мати міцну конструкцію, адже щука може бути досить сильною. Окремі вимоги існують до гачка: двійники, трійники або одинарні моделі вибирають з урахуванням їх:

міцності – Гачок повинен витримувати великі навантаження
гостроти – Цей показник гачка гарантує відмінну зачепність;
стійкість до корозії – При тривалому знаходженні у воді двійник, трійник або одинарний гачок не стане менш гострим;
ширина піддіва гачка – Як правило, вона повинна бути трохи більшою за ширину спинки живця.

Гарні гачки здебільшого недешеві. Щоб не економити на якості, отримати відмінний улов, можна придбати їх дрібним гуртом. Це пропонує інтернет-магазин “Master-Hooks”. Таким чином, роздрібна ціна трійника, двійника або одинарної моделі буде значно нижчою від ринкової. Гачки на жерлицю стануть вигідним придбанням, адже вони не мають обмежень щодо часу зберігання. Також різні варіанти двійників, трійників та одинарних гачків підійдуть для роздрібного перепродажу.

 139 переглядів