Ловля карася на боковий кивок

Ловля карася на боковой кивок летом в густых камышах - картинка

У спекотні літні дні ловля карася стає особливо складним завданням. Карась ховається в густих заростях очерету або серед латаття, звідки його виловити дуже непросто. У такій ситуації ідеальним рішенням стає використання вудки з боковим кивком (бічним кивком).

Що являє собою снасть для риболовлі на боковий кивок влітку?

Розберемо основні компоненти цієї снасті:

  1. Вудилище махове з кільцями (болонське) – 4-5 метрів.
    • Підійде недороге вудилище зі швидким строєм.
    • Щоб риболовля була комфортною, вудилище для ловлі на боковий кивок має бути легким, не більше ніж 200 грам, оскільки важкі моделі не принесуть задоволення й ускладнять процес лову.
  2. Котушка провідна інерційна.
    • Діаметр котушки має бути від 60 мм до 90 мм.
    • Котушка може бути пластикова або металева,
    • Обов’язкова наявність курка (для швидкого скидання волосіні).
    • Котушка для ловлі на боковий кивок має бути максимально легкою.
  3. Боковий кивок на вудку.
    • Для літньої риболовлі рекомендується використовувати кивок або лавсановий, або металевий, довжиною від 15 см до 20 см.
    • Металевий кивок для ловлі карася кращий, оскільки краще протистоїть вітру і, маючи вищу амплітуду, яскравіше відображатиме клювання.
    • Жорсткість кивка має бути такою, щоб він міг відпрацьовувати вагу мормишки від 0,5 до 1 грама.
  4. Мормишка для літньої риболовлі.
  5. Волосінь.
    • Переріз волосіні має бути діаметром від 0,18 до 0,24 мм, і для кращого ковзання літньої мормишки волосінь має бути максимально м’якою.
    • Шнур незручний у ловлі карася на бічний кивок.
    • Що тонша волосінь, то легше вона проходить через кільця, і карасева мормишка швидше опиняється у вас у руках для насадки.
    • Важливо пам’ятати, що мокра волосінь погано ковзає по кільцях.

Насадки для карася

Для ловлі карася на боковий кивок можна використовувати різні насадки: перловку, горох, мастирку, червоного хробака та опариша. Мастирка й опариш вважаються одними з найефективніших, але тільки у разі відсутності дрібної плотви та чорнухи, які швидко атакують насадку. Щоб уникнути цього, краще використовувати твердіші насадки – перловку та горох. Червоний черв’як працює найкраще навесні та на початку літа. Також для ловлі карася можна використовувати різні комбінації насадок, так звані «бутерброди».

Прикормка карася

Ловлячи карася на боковий кивок, підгодовування краще розсипати відразу в декількох місцях, але в невеликих кількостях – буквально по кілька жменьок. У процесі лову карася, кожні 10-15 хвилин потрібно підкидати підгодовування, буквально по щіпці. Прикорм карася має бути великофракційним (перловка, горох), а не таким, що порошить, щоб не привернути увагу дрібної рибки.

Як ловити на боковий кивок у густому очереті – деякі секрети

Під час ловлі в густому очереті з боковим кивком іноді може допомогти спеціальний поплавок, який дає змогу доставити мормишку у важкодоступні місця. Однак, це вже тема для окремої статті та відео, де буде розкрито всі секрети ловлі на боковий кивок із поплавком.

Як ловити на бічний кивок у чагарниках латаття – відео

Подивіться, як ефективно ловити карася на бічний кивок в умовах зарослих лататтям водойм. Візьміть на озброєння прийоми з техніки підсікання та стратегії лову у складних умовах. Відмінний варіант для тих, хто хоче підвищити свої навички та покращити результати риболовлі у важкодоступних місцях.

Ловля карася на боковий кивок влітку – це надзвичайно захопливе заняття, яке навряд чи залишить когось байдужим. Цей метод дає змогу насолодитися риболовлею і відчути справжнє задоволення від процесу, що нагадує полювання на карася.

Loading

Потрібна консультація? Залиште номер і ми вам зателефонуємо.

Пн.-Cб. з 10:00 до 18:00