Оснащення дроп-шот – це один з сучасних варіантів повідкової оснастки. Дослівно назва дроп шот (drop shot) перекладається як «падіння», адже сама принада не огружена і при подачі має ефект вільного падіння. Дана техніка рибного лову при правильному монтажі й умінні грати приманкою дає надію на цікаву рибалку.
Оснащення дропшот характерна тим, що силіконова приманка розташована на деякій відстані від грузила. Тому вона виглядає природно і привертає увагу хижака.
Зміст:
- Коли варто застосувати монтаж оснащення дроп-шот?
- Складові оснащення дропшот.
- Монтаж дроп-шот та його основні особливості.
- Дроп-шот: техніка лову.
- Що таке дроп-шот в риболовлі: плюси та мінуси.
- Поради для успішної риболовлі.
Коли варто застосувати монтаж оснащення дроп-шот ?
Монтаж дропшот в наших водоймах найчастіше використовують для лову судака. Іноді застосовується і для лову окуня та щуки. Однак ті, хто захоплюється риболовлею, пристосувалися ловити на дропшот й інших риб, серед яких – карасі, коропи, лящі, краснопірка та й інші. Але в цьому випадку вибирають невеликі гачки та приманки, щоб зробити монтаж дроп-шота більш делікатним для лову мирної риби.
Серед особливостей, якими відрізняється оснащення дроп-шот, – перспектива робити проводку в закоряженних і неприступних місцях, де інші варіанти неефективні.
дропшот стане універсальним рішенням для лову:
- з високих обривів.За цих обставин дроп-шот оснащення стане незамінне: людина може виконати кидок з берегової зони та залишатися на «точці», чекаючи клювання;
- в районі коряжників,серед гілок або коріння. Ця обставина не є перешкодою для того, щоб використовувалася оснащення дроп-шот;
- на замулених площадках.Грузило піднімає з дна водойми мул, що привертає водну живність, викликаючи у риби інтерес;
- серед ділянок з багатою водною рослинністю.Завдяки вертикальному положенню, монтаж дропшот має низький ступінь зачепістості;
- в районі кам’янистого дна.Монтаж оснащення дроп-шот в цьому випадку теж не виклик великих проблем з проводкою. В крайньому випадку буде втрачено лише грузок.
Оснащення дроп-шот різнопланове: його зручно використовувати незалежно від сезонності, в тому числі й при формуванні крижаного покриву на водоймі. Також оснастку все частіше стали використовувати й в зимовій риболовлі – з льоду.
Складові оснащення дропшот
Одна з основних причин, чому настільки популярний дроп-шот монтаж, – його доступна вартість. Дроп-шот оснащення не містить складних або важкодоступних елементів: вони представлені в будь-якій точці продажу, а люди, що всерйоз захоплюються риболовлею, знайдуть складові оснащення серед власних запасів. В основі дропшот лежить 4 обов’язкові складові і деякі додаткові деталі.
Волосінь
До вибору волосіні варто поставитися ретельно: часто звичайну волосінь у дропшот замінюють на флюорокарбон, який відрізняється підвищеною міцністю до тертя. А при риболовлі у коряжнику, який весь обріс ракушняком, це буде незаперечною перевагою. Також структура молекул флюорокарбону влаштована таким чином, що риба у воді його практично не помічає. Оснащення дропшот вимагає правильного визначення товщини: для невеликих риб вона може варіюватися ув діапазоні 0,15-0,26 мм.
Альтернативою флюорокарбону для дропшот може стати монофільная волосінь, диаметр якої буде залежати від розміру риби: в середньому – від 0,15 до 0,26 мм, а для лову середніх і великих екземплярів товщина повідця складе 0,3-0.5 мм.
Якісний дроп-шот монтаж передбачає, що в разі зачепа повинен відірватися лише грузок, який закріплений на повідку в спеціальній петельці.
Гачки
Оснащення дроп-шот, монтаж якої необхідний для використання в важкопрохідних місцях, вимагає застосування офсетників.
Також в магазинах нескладно знайти специфічні гачки з двома точками опори. У цьому випадку монтаж дропшот складніший, адже вироби фіксуються під кутом 90˚.
Важливо запам’ятати, що дропшот – це ефективний метод лову, якщо жало гачка, незалежно від його виду, є достатньо гострим і міцним.
Грузило
Дізнатися, що таке дроп-шот, і при цьому не акцентувати увагу на характеристики грузила, неможливо. Оснащення дроп-шот відрізняється використанням характерного грузила, яке називають «сінкером». Його оптимальна форма знижує ступінь зачепістості. До того ж його часто використовують, щоб визначити особливості поверхні дна.
Якщо водойма не має каменів, залишків деревини та густої водної рослинності на дні, для оснащення дропшот підійде і каплевидне, і вухате грузило.
Для зручності кріплення, грузило можна придбати з кліпсою або кільцем, що дозволить легко виконати дроп-шот монтаж.
Приманка
Дроп-шот техніка лову невимоглива до вибору приманки. Підійдуть стандартні: слаги, твістери, віброхвости, черви та такі інші, –переважно це приманки, що мають довгасту форму.
Єдина вимога, яке має оснащення дроп-шот – співмірність приманки з гачком.
Якщо водойма кам’яниста або забруднена, жало має максимально щільно прилягати до приманки, щоб мінімізувати ймовірність зачепів оснащення дропшот;
Додаткову деталі
Щоб провести монтаж оснащення дроп-шот, використовуються додаткові елементи, які необхідні для з’єднання конструкції. Серед них – карабін, вертлюжок і застібка.
В кожному окремому випадку оснащення дроп-шот може мати незначні відмінності, які визначаються видом потенційного улову.
Монтаж дроп-шот і його основні особливості
Оснащення дроп-шот, монтаж якого залежить від особливостей водойми, погодних умов, – наприклад, вибір грузила, – проводять безпосередньо на риболовлі.
Інструкція: як пошагово виконати монтаж дроп-шот
Щоб виконати дроп-шот монтаж, покроково виконують кілька дій:
- Волосінь в оснащенні дропшот кріплять вузлом до вертлюжку або застібці з вертлюжком.
- Грузило прикріплюють до вільного краю волосіні.Якісне грузило для дропшот має спеціальное для цього вушко. Через це вушко проводять волосінь, на кінці якої в’яжеться звичайний вузол.
- Гачок фіксують на відстані 0,3-0,8 м від грузила.Це залежить від того, на якій відстані від дна в природі може перебувати кормова база, а також шару води, в якому комфортно себе почуває потрібний вид риби. Дроп-шот монтаж передбачає, що приманка буде розташована до волосіні під кутом 90˚. І щоб цього домогтися важливо правильно його прив’язати.
Відео: 2 способи монтажу дроп-шот
Дроп-шот: техніка лову
Дропшот – це спосіб, що передбачає вертикальне положення оснащення, а також кілька способів гри приманки, щоб силіконка виглядала більш природно.
Насамперед варто закинути снасть дропшот на відстань 20-25 м і дочекатися, щоб грузило торкнулося дна.
Дроп-шот, техніка лову при якій приманка є активною, може передбачати кілька варіантів дій для залучення риби:
- Протягнути приманку, зробивши кілька оборотів котушки.Грузило, яке лежить на дні, підніме муть, а це зацікавить рибу.
- Вудилищем почати гойдання приманки,застосовуючи різну амплітуду рухів. Грузок при цьому не повинен відриватися від дна, а лише іноді постукувати по ньому.
- Потім знову робимо кілька оборотів котушки і повторюємо «гойд» знову.Клювання на дроп-шот відбувається, як правило, саме в цей момент.
При ловлі на дроп-шот на сильній течії можна виконувати проводку в зворотному порядку:
- Опускаємо приманку прямо біля човна.
- Коли вантаж торкнеться дна, починаємо гойдати спінінгом одну-дві хвилини на місці.
- Потім, трохи відпускаючи приманку за течією, зупиняємо і повторюємо гойд.
Тут важливо підібрати грузило таким чином, щоб течиєю його трохи несло, але при цьому про обов’язково відчувалось дно.
У монтажі дроп-шот японські рибалки використовують одну маленьку хитрість, яка може прикрасити гру приманки, – вони додають свинцеву дробинку між гачком і грузилом.
Монтаж дроп-шот абсолютно не складний. Техніка лову проста і не складе великих труднощів нею оволодіти, якщо слідувати правилам.
Дропшот – це універсальний спосіб, що підійде для закидання з водного транспорту, з берегової брівки, звичайного моста, а також знаходить своє застосування і на зимовій риболовлі.
Що таке дроп-шот в риболовлі: п люси і мінуси
Дроп-шот монтаж всесезонний, і активно використовується на водоймах, де інші варіанти оснащення показують низьку результативність. Дропшот – це відмінний варіант для закоряженних місць, обривів, водних об’єктів зі складним рельєфом кам’янистого дна, наявністю густих заростей водних рослин.
Дроп-шот – техніка лову, яка має мінімальну кількість недоліків.
Поради для успішної риболовлі
Дропшот – це вид монтажу, що не вимагає значних витрат. Але особливу увагу варто приділити якості деталей, серед яких важливі характеристики гачка. Все оснащення дроп-шот буде неефективним, якщо не врахувати цю невелику деталь. Гачок в дропшот повинен залишатися гострим навіть при тривалому перебуванні у воді, витримувати навантаження, а його «вушко» – бути зручним для проведення волосіні.
Щоб оснащення дроп-шоп було створено якісно, можна скористатися гачками від інтернет-магазину « Master-Hooks». Вони мають низьку ціну, завдяки прямому постачанню від виробника, а також мають відмінну якість. Поставка оптовими партіями – ще одна гарантія максимально низької вартості: вироби підійдуть як для поповнення власних запасів, так для роздрібної перепродажу.