Гачки для силіконових приманок: вид, розмір, співвідношення

Крючки для силиконовых приманок: вид, размер, соотношение - картинка

Гачки для силіконових приманок представлені в різних розмірах і можуть істотно відрізнятися своєю конструкцією. Для цього є кілька причин: різні розміри приманок і відповідність їх оснащення, способи рибного лову, характеристики водойми – глибина, наявність засмічених ділянок, сила течії і т.д. У кожному з варіантів монтажу передбачені силіконові приманки з гачками, які найбільш зручні та забезпечують високу результативність.

Основні види виробів, що використовуються в оснащенні – офсетники, джигові моделі, двійники і трійники. Правильний вибір кожного з них характеризує оптимальне співвідношення розмірів, гостроти і зачепистості.

Зміст:

 1. Офсетники.
 2. Джиг-головки.
 3. Двійники.
 4. Трійники.
 5. Співвідношення гачка та силіконової приманки.
 6. Тонкощі правильного вибору виробу.

Офсетники: популярні гачки для силіконових приманок

Офсетники для силіконових приманок - картинка

Офсетні моделі часто називають «незачепляйками»це обгрунтовано можливістю їх використання на водних об’єктах з кам’янистим нерівним рельєфом, засмічених ділянках, водоймах з великою кількістю водної рослинності та підтоплених трав’янистих площах.

Офсетні гачки для силіконових приманок купити  варто для використання в таких оснащеннях, як шарнірний, дроп-шот, техаська, каролинська, джиг-клунь і спліт-шот, а також для лову на відвідний поводок. При цьому в моделях може відрізнятися ступінь вигину цівки, окружність кільця, товщина та міцність виробу. Купити гачки для силіконових приманок з одним жалом можна в наступних різновидах:

 • WIDE RANGE. Дані моделі призначені для м’яких приманок з високою рухливістю. Незважаючи на розмір гачка для силікону, він може мати звичайне або збільшене вушко. На нього зручно додати пружину, що зафіксує силіконову приманку, і не дозволить хижий рибі зняти її з цівки. Чим менший розмір гачка для силіконової приманки, тим більше складнощів при монтажу. Тому невеликі моделі зі збільшеним вушком стануть відмінним рішенням;
 • WORM. Такі вироби мають більш високу товщину дроту, що дозволяє застосовувати їх при риболовлі активних примірників, які вимагають зусиль при виведенні.


Офсетники для силіконових приманок - картинка

Визначити правильне співвідношення гачка та силіконової приманки можна візуально: жало має вийти з тіла приманки посередині або ближче до «голови». Детальніше з алгоритмом монтажу силікону на офсетник і про співвідношення їх розмірів можна ознайомитися за посиланнями:

Офсетники для силіконових приманок - картинка

Важливо пам’ятати, що жало має лише незначно виступати з силікону: якщо гачок буде змантований дуже високо, а саме під спинкою , приманка буде чіпляти дрібне сміття або може застрягти в корчах або виступах на дні водойми.

Джиг-головки: розмір гачка для силікону

Джиг-головки для силікона - картинка

Ловля на джиг-головку передбачає, що приманка на гачку буде стикатися з дном водойми. Тому цей спосіб лову вибирають для водних об’єктів з дном, покритим піском або шаром мулу. Якщо на дні є підтоплені гілки, водна рослинність або сміття, цей спосіб рибної ловлі варто замінити використанням офсетника.

Джигові моделі призначені для насадження джигових приманок, серед яких силіконові черв’ячки, твістори, віброхвости, слаги та інші.

При виборі виробів варто звернути увагу на співвідношення гачка та силіконової приманки. Розмір гачка для джиг-головки підбирається виключно виходячи з розмірів приманки. Якщо гачок буде занадто великий і його жало буде виходити за середину силіконкі, то гра приманки буде «паралізована» і не буде привертати увагу хижака.

Двійники і їх особливості

Двійники для силіконових приманок - картинка

Двійники стануть відмінним рішенням для шарнірного монтажу, варіантів з відвідним повідцем. Ці вироби забезпечують надійну фіксацію силікону: вони не будуть сповзати або міняти положення на цівку.

Двійники можуть бути виготовлені з більш товстого дроту, наприклад серія DH-810 (класика) і більш тонкої – це нова серія DH-800. Тонкий дріт гачка дає можливість акуратно оснащувати ніжніші сучасні приманки. При цьому стають більш вираженими плавучі властивості силікону. Двійники з тонкого дроту все більше підкорюють серця любителів джигового лову.

Купити гачки для силіконових приманок можна з різною довжиною. Важливо, щоб гачок був гострим, незалежно від товщини виробу.

Розмір гачка-двійника для силіконової приманки – відео

Трійники: розмір гачка для силіконової приманки

Силіконова приманка на гачку з трьома жалами – запорука того, що хижа риба не зірветься.

Трійники для силіконової приманки - картинка

Потрійні гачки можуть мати різне покриття. Наприклад, на сайті інтернет-магазину «Master-Hooks» представлені трійники в кольорах: золотий, чорний і червоний нікель. Перші два відтінку вибирають в залежності від кольору води у водоймі: виріб не повинен сильно контрастувати. Чорні є універсальними, червоні нагадують хижакові поранену рибу, а золоті володіють підвищеними антикорозійними властивостями. Ще одна причина купити гачки для силіконових приманок золотистого відтінку – можливість використовувати їх в солоній воді.

Трійники для силіконових приманок - картинка

Співвідношення гачка та силіконової приманки

Якщо штучні наживки і гачки для силіконових приманок купити довелося в різних магазинах, вироби створені різними виробниками, співвідношення гачка та силіконової приманки може стати причиною для сумнівів. Розв’язання проблеми – придбати рибальські аксесуари у перевіреному інтернет-магазині, або порівняти силіконові приманки з гачками візуально. У кожному варіанті монтажу є свій спосіб кріплення силікону, і можна прогнозувати, в якій точці вийде жало.

Визначаючи співвідношення гачка та силіконової приманки, головне не придбати занадто велику приманку: її монтаж буде складним, а активна риба зірветься при клюванні.

Алгоритм підбору повинен бути такий :

 1. Вибираємо приманку.
 2. Підбираємо гачок за розміром приманки в оптимальному співвідношенні.
 3. Підбираємо грузило, в залежності від глибини водойми та швидкості течії, також враховуємо швидкість передбачуваної проводки.

Тонкощі правильного вибору виробу

Незалежно від обраного способу монтажу, важливим залишається якість гачка. Його визначає кілька характеристик:

гострота жала. Чим гостріше гачок, тим більша ймовірність, що риба не зірветься;

міцність матеріалу. При значних фізичних навантаженнях виріб не повинен розігнутися або деформуватися іншим чином: це важливо для гарного улову;

антикорозійні властивості. Гачок використовується повторно, або може тривалий час перебувати у воді, при цьому виріб повинен залишатися гострим.

Щоб купити гачки для силіконових приманок хорошої якості, часто покупці звертають увагу на дорогі моделі. Але є вигідна альтернатива – придбати гачки для силіконових приманок оптом: в цьому випадку можна значно заощадити. Невеликі оптові партії стануть відмінним рішенням і для подальшого продажу, адже роздрібна ціна одиничного виробу мінімальна. А зберігання не потребує багато місця, до того ж термін придатності необмежений.

Щоб оцінити асортимент виробів, а також якість, якою відрізняються гачки для силіконових приманок від «Master-Hooks», варто спробувати вироби під час рибної ловлі. Онлайн-замовлення й оперативна доставка дозволяють не втрачати час в спеціалізованих магазинах, а також отримати якісні рибальські аксесуари за мінімальною ціною.

Loading

Потрібна консультація? Залиште номер і ми вам зателефонуємо.

Пн.-Cб. з 10:00 до 18:00