Как правильно насаживать живца на крючок: двойник, тройник и одинарный - картинка

Тонкощі, як правильно насаджувати живця на гачок – одинарний, двійник, трійник, – часто визначають результативність рибного лову. Адже хижа риба невибаглива до виду живої приманки: в більшості випадків вистачає будь-якого малька. Але для того, щоб риба не зірвалася при виведенні, не зняла наживку, або не помітила жало до того, як заковтне приманку, важливо знати, як правильно насадити живця на гачок.

Зміст:

 1. Насадка живця на одинарний гачок.
 2. Як правильно насаджувати живця на двійник.
 3. Як чіпляти живця на трійник.
 4. Загальні правила, як насаджувати живця на гачок.
 5. Гачки від «Master-Hooks»: запорука успішної риболовлі.

Насадка живця на одинарний гачок

Для лову хижака часто вибирають одинарні гачки. Використовуючи одинарну модель, нескладно насадити живця на гачок. Виріб дає можливість виконати різні варіанти монтажу, вибір яких залежить від декількох факторів: забруднення водойми, рельєфу дна, періоду лову (хижа риба може бути спокійною або активної, перебувати на дні або ближче до поверхні) і т.д.

Насаджувати живця на гачок можна в таких випадках оснащення:

 • відвідний поводок;
 • техаська оснастка;
 • дроп-шот;
 • каролінське оснащення.

Ці способи іноді передбачають використання двох одинарників в тілі малька.

Як правильно чіпляти живця на гачок це залежить від способу риболовлі та вашої снасті.

Перший спосіб: якщо риболовля має бути на снасті з вертикальною складовою, – на кружки, на поплавкову снасть, а взимку на жерлиці, – живця найчастіше вішають за спинку під його верхнім плавцем, щоби мальку зручно було зберігати горизонтальне становище. Жало, яке пройде крізь щільні тканини, більш міцно зафіксується в тілі невеликої риби. При цьому приманка повинна бути трохи нахилена вперед, щоб привабити прісноводних хижаків. Для щуки, яка під час атаки акцентує увагу на центральній частині рибки, таке рішення буде найбільш вдалим.

Насадка живця на одинарний гачок за спинку - крок 1Насадка живця на одинарний гачок за спинку - крок 2

Другий спосіб: якщо рибалите на донку або на «підтяжку». В цьому випадку правильно надіти живця на гачок за губи, знову ж таки, щоб зберегти йому природне положення. Сам спосіб насадження живця досить простий: рибу одягають на гачок, проколюючи губу знизу рота і виводячи гачок в районі ніздрі. Цей варіант використовують у водоймах зі слабкою або сильною течією. В іншому випадку, якщо вода стоїть, то бажано живця періодично трошки підтягувати. У цьому випадку не можна поспішати з підсіканням. Іноді навіть варто, як тільки Ви побачили клювання, дати деяку слабину волосіні, щоб у хижака був час заковтнути приманку і жало встигло міцно увійти в пащу.

Насадка живця на одинарний гачок за губу - крок 1Насадка живця на одинарний гачок за губу - крок 2

Правильно одягнути живця на гачок з фіксацією за хвіст це також нескладне завдання, але в цьому випадку зростає ризик, що хижак зірве невелику приманку, або ж вона зірветься при виведенні.

Щоби бути готовим до будь-яких умов риболовлі, досить володіти двома основними способами правильно насаджувати живця на гачок – за спинку і за губу.

Як правильно насаджувати живця на двійник?

Як правильно насаджувати живця на двійникПодвійний гачок має два жала, які розташовані один до одного під кутом від 90º до 120 º. Використання даної моделі дозволяє збільшити ймовірність того, що хижа риба не зможе зірвати приманку, а також піти при виведенні. Є такі варіанти двійників:

 • класична модель DH 820, в якій жала розташовуються на одному рівні;
 • спеціальна асиметрична модель DH 830(Rider), в якій один гачок знаходиться нижче другого. Такі моделі також мають свій розмірний ряд, але це не змінює того, як правильно насаджувати живця на подвійний гачок.

Існує два основні варіанти, як вішати живця на двійник:

 1. За спинку.Така насадка живця на двійник зажадає акуратності, а часто і досвіду, адже потрібно уникнути значного травмування наживки. Мальок повинен залишитися рухливим, щоб привабити хижих риб. Зрозуміти, як чіпляти живця на двійник без помилок, важливо і для того, щоб використовувати оснастку повторно, а в ситуації відсутності клювання тривалий час не проводити заміну. Якщо використовується асиметричний двійник, то короткий гачок повинен увійти під плавник в м’які тканини живця, ні в якому разі не пошкодивши хребет рибки, а довгий розташується перпендикулярно її тілу.
 2. За губу.Насадження живця на двійник через губу, так само як і на одинарний гачок, – від низу до верху. Тільки у випадку з асиметричним потрібно не забувати, що маленький гачок проколює рибу, а довгий розташовується уздовж тіла.

Правильно насаджувати живця на двійник важливо, адже саме такі моделі гачків найбільш часто використовуються для лову трофейних риб.

Як чіпляти живця на трійник?

Як правильно насаджувати живця на трійник

У порівнянні з двійником, насадити живця на трійник складніше. Гачок з трьома жалами більш габаритний і важкий, але він гарантовано не дозволить хижакові зірватися, якщо риба заковтне наживку. Через високий ступінь зачепистості трійник стане відмінним рішенням лише для рибного лову на водоймах з піщаним дном або з неглибоким зануренням наживки.

Насаджувати живця на трійник можна такими способами:

 1. За спинку.Це найбільш відомий варіант. Основне правило, як насаджувати живця на трійник, – не травмувати хребет. Для цього потрібно проколювати під лусочку. Центр ваги повинен бути зміщений ближче до голови, щоб маленька рибка була розташована під невеликим кутом (нахилом). Так вона виглядає природно, а при достатній рухливості збільшує інтерес хижака.
 2. Через ніздрю.Даний спосіб насаджування також безпечний для приманки, але може використовуватися лише в водоймах з наявністю течії та не багатих водною рослинністю.

Загальні правила, як насаджувати живця на гачок

Разом з інформацією, як правильно насаджувати живця на гачок, варто врахувати кілька важливих нюансів. Досвідчені риболови радять використовувати в якості живця рибок, які водяться в цій же водоймі. Це забезпечить звичний для хижого екземпляра корм.

Варто врахувати, що хижа прісноводна риба має власні переваги в кормі: судак, сом, щука й окунь харчуються різними видами малька, якщо водойма багата на різні види риб.

Є кілька загальних правил того, як правильно одягнути живця на гачок:

 • не застосовувати способи насадки живця на гачок проколюючи губу при лову на донну снасть.Особливо, якщо в ставку, річці або озері застоялася вода, немає течії та дно сильно замулено. В цьому випадку час буде втрачений даремно;
 • своєчасно змінювати наживку.Незалежно від того, на одинарний гачок, двійник або трійник насаджений мальок, він іноді вимагає заміни. Коли стане недостатньо активним, він буде менше привертати увагу хижака. Чим менше розміром жива приманка, тим швидше вона зажадає заміни;
 • живець не повинен занурювати поплавець під воду.Дотримуючись правил, як насадити живця на гачок, пам’ятайте, що відмінна рухливість малька є хорошим результатом монтажу. Але не можна допустити, щоб у наживки вистачило сил занурити поплавок, адже тоді помітити початок клювання буде неможливо.

Правильно чіпляти живця на гачок можна лише в разі достатньої гостроти жала та міцності виробу. Монтаж з неякісним гачком може привести до того, що наживка буде травмована і втратить свою активність («засне»).

Гачки від «Master-Hooks»: запорука успішної риболовлі

Наявність якісних аксесуарів відмінність професійного підходу до рибної ловлі. Наш інтернет-магазин дозволяє придбати якісні гачки, на які зручно насаджувати приманку в різноманітних способах монтажу. Тому на сайті представлений великий асортимент моделей в різних розмірах.

Знання та навички, як правильно насаджувати живця на гачок одинарний, двійник, трійник, доповнять якісні рибальські аксесуари. Купити вироби високої якості за мінімальною ціною можна дрібним і великим оптом, що гарантує мінімальну вартість аксесуарів в роздробі.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment