Дроп-шот: монтаж оснащення та техніка лову

Дроп-шот: монтаж оснастки и техника ловли - картинка

Оснащення дроп-шот – це один з сучасних варіантів повідкової оснастки. Дослівно назва дроп шот (drop shot) перекладається як «падіння», адже сама принада не огружена і при подачі має ефект вільного падіння. Дана техніка рибного лову при правильному монтажі й умінні грати приманкою дає надію на цікаву рибалку.

Оснащення дропшот характерна тим, що силіконова приманка розташована на деякій відстані від грузила. Тому вона виглядає природно і привертає увагу хижака.

Зміст:

 1. Коли варто застосувати монтаж оснащення дроп-шот?
 2. Складові оснащення дропшот.
 3. Монтаж дроп-шот та його основні особливості.
 4. Дроп-шот: техніка лову.
 5. Що таке дроп-шот в риболовлі: плюси та мінуси.
 6. Поради для успішної риболовлі.

Коли варто застосувати монтаж оснащення дроп-шот ?

Монтаж дропшот в наших водоймах найчастіше використовують для лову судака. Іноді застосовується і для лову окуня та щуки. Однак ті, хто захоплюється риболовлею, пристосувалися ловити на дропшот й інших риб, серед яких карасі, коропи, лящі, краснопірка та й інші. Але в цьому випадку вибирають невеликі гачки та приманки, щоб зробити монтаж дроп-шота більш делікатним для лову мирної риби.

Серед особливостей, якими відрізняється оснащення дроп-шот, – перспектива робити проводку в закоряженних і неприступних місцях, де інші варіанти неефективні.

дропшот стане універсальним рішенням для лову:

 • з високих обривів.За цих обставин дроп-шот оснащення стане незамінне: людина може виконати кидок з берегової зони та залишатися на «точці», чекаючи клювання;
 • в районі коряжників,серед гілок або коріння. Ця обставина не є перешкодою для того, щоб використовувалася оснащення дроп-шот;
 • на замулених площадках.Грузило піднімає з дна водойми мул, що привертає водну живність, викликаючи у риби інтерес;
 • серед ділянок з багатою водною рослинністю.Завдяки вертикальному положенню, монтаж дропшот має низький ступінь зачепістості;
 • в районі кам’янистого дна.Монтаж оснащення дроп-шот в цьому випадку теж не виклик великих проблем з проводкою.   В крайньому випадку буде втрачено лише грузок.

Оснащення дроп-шот різнопланове: його зручно використовувати незалежно від сезонності, в тому числі й при формуванні крижаного покриву на водоймі. Також оснастку все частіше стали використовувати й в зимовій риболовлі – з льоду.

Складові оснащення дропшот

Одна з основних причин, чому настільки популярний дроп-шот монтаж, – його доступна вартість. Дроп-шот оснащення не містить складних або важкодоступних елементів: вони представлені в будь-якій точці продажу, а люди, що всерйоз захоплюються риболовлею, знайдуть складові оснащення серед власних запасів. В основі дропшот лежить 4 обов’язкові складові і деякі додаткові деталі.

Волосінь

До вибору волосіні варто поставитися ретельно: часто звичайну волосінь у дропшот замінюють на флюорокарбон, який відрізняється підвищеною міцністю до тертя. А при риболовлі у коряжнику, який весь обріс ракушняком, це буде незаперечною перевагою. Також структура молекул флюорокарбону влаштована таким чином, що риба у воді його практично не помічає. Оснащення дропшот вимагає правильного визначення товщини: для невеликих риб вона може варіюватися ув діапазоні 0,15-0,26 мм.

Альтернативою флюорокарбону для дропшот може стати монофільная волосінь, диаметр якої буде залежати від розміру риби: в середньому – від 0,15 до 0,26 мм, а для лову середніх і великих екземплярів товщина повідця складе 0,3-0.5 мм.

Якісний дроп-шот монтаж передбачає, що в разі зачепа повинен відірватися лише грузок, який закріплений на повідку в спеціальній петельці.

Гачки

Оснащення дроп-шот, монтаж якої необхідний для використання в важкопрохідних місцях, вимагає застосування офсетників.

Також в магазинах нескладно знайти специфічні гачки з двома точками опори. У цьому випадку монтаж дропшот складніший, адже вироби фіксуються під кутом 90˚.

Важливо запам’ятати, що дропшот – це ефективний метод лову, якщо жало гачка, незалежно від його виду, є достатньо гострим і міцним.

Грузило

Дізнатися, що таке дроп-шот, і при цьому не акцентувати увагу на характеристики грузила, неможливо. Оснащення дроп-шот відрізняється використанням характерного грузила, яке називають «сінкером». Його оптимальна  форма знижує ступінь зачепістості. До того ж його часто використовують, щоб визначити особливості поверхні дна.

Якщо водойма не має каменів, залишків деревини та густої водної рослинності на дні, для оснащення дропшот підійде і каплевидне, і вухате грузило.

Для зручності кріплення, грузило можна придбати з кліпсою або кільцем, що дозволить легко виконати дроп-шот монтаж.

Приманка

Дроп-шот техніка лову невимоглива до вибору приманки. Підійдуть стандартні: слаги, твістеривіброхвости, черви та такі інші, –переважно це приманки, що мають довгасту форму.

Єдина вимога, яке має оснащення дроп-шот – співмірність приманки з гачком.

Якщо водойма кам’яниста або забруднена, жало має максимально щільно прилягати до приманки, щоб мінімізувати ймовірність зачепів оснащення дропшот;

Додаткову деталі

Щоб провести монтаж оснащення дроп-шот, використовуються додаткові елементи, які необхідні для з’єднання конструкції. Серед них – карабін, вертлюжок і застібка.

В кожному окремому випадку оснащення дроп-шот може мати незначні відмінності, які визначаються видом потенційного улову.

Монтаж дроп-шот і його основні особливості

Оснащення дроп-шот, монтаж якого залежить від особливостей водойми, погодних умов, – наприклад, вибір грузила, – проводять безпосередньо на риболовлі.

Інструкція: як пошагово виконати монтаж дроп-шот

Щоб виконати дроп-шот монтаж, покроково виконують кілька дій:

 1. Волосінь в оснащенні дропшот кріплять вузлом до вертлюжку або застібці з вертлюжком.
 2. Грузило прикріплюють до вільного краю волосіні.Якісне грузило для дропшот має спеціальное для цього вушко. Через це вушко проводять волосінь, на кінці якої в’яжеться звичайний вузол.
 3. Гачок фіксують на відстані 0,3-0,8 м від грузила.Це залежить від того, на якій відстані від дна в природі може перебувати кормова база, а також шару води, в якому комфортно себе почуває потрібний вид риби. Дроп-шот монтаж передбачає, що приманка буде розташована до волосіні під кутом 90˚. І щоб цього домогтися важливо правильно його прив’язати.

Відео: 2 способи монтажу дроп-шот

Дроп-шот: техніка лову

Дропшот – це спосіб, що передбачає вертикальне положення оснащення, а також кілька способів гри приманки, щоб силіконка виглядала більш природно.

Насамперед варто закинути снасть дропшот на відстань 20-25 м і дочекатися, щоб грузило торкнулося дна.

Дроп-шот, техніка лову при якій приманка є активною, може передбачати кілька варіантів дій для залучення риби:

 1. Протягнути приманку, зробивши кілька оборотів котушки.Грузило, яке лежить на дні, підніме муть, а це зацікавить рибу.
 2. Вудилищем почати гойдання приманки,застосовуючи різну амплітуду рухів. Грузок при цьому не повинен відриватися від дна, а лише іноді постукувати по ньому.
 3. Потім знову робимо кілька оборотів котушки і повторюємо «гойд» знову.Клювання на дроп-шот відбувається, як правило, саме в цей момент.

При ловлі на дроп-шот на сильній течії можна виконувати проводку в зворотному порядку:

 1. Опускаємо приманку прямо біля човна.
 2. Коли вантаж торкнеться дна, починаємо гойдати спінінгом одну-дві хвилини на місці.
 3. Потім, трохи відпускаючи приманку за течією, зупиняємо і повторюємо гойд.

Тут важливо підібрати грузило таким чином, щоб течиєю його трохи несло, але при цьому про обов’язково відчувалось дно.

У монтажі дроп-шот японські рибалки використовують одну маленьку хитрість, яка може прикрасити гру приманки, – вони додають свинцеву дробинку між гачком і грузилом.

Монтаж дроп-шот абсолютно не складний. Техніка лову проста і не складе великих труднощів нею оволодіти, якщо слідувати правилам.

Дропшот це універсальний спосіб, що підійде для закидання з водного транспорту, з берегової брівки, звичайного моста, а також знаходить своє застосування і на зимовій риболовлі.

Що таке дроп-шот в риболовлі: п люси і мінуси

Дроп-шот монтаж всесезонний, і активно використовується на водоймах, де інші варіанти оснащення показують низьку результативність. Дропшот – це відмінний варіант для закоряженних місць, обривів, водних об’єктів зі складним рельєфом кам’янистого дна, наявністю густих заростей водних рослин.

Дроп-шот – техніка лову, яка має мінімальну кількість недоліків.

Поради для успішної риболовлі

Дропшот – це вид монтажу, що не вимагає значних витрат. Але особливу увагу варто приділити якості деталей, серед яких важливі характеристики гачка. Все оснащення дроп-шот буде неефективним, якщо не врахувати цю невелику деталь. Гачок в дропшот повинен залишатися гострим навіть при тривалому перебуванні у воді, витримувати навантаження, а його «вушко» бути зручним для проведення волосіні.

Щоб оснащення дроп-шоп було створено якісно, можна скористатися гачками від інтернет-магазину « Master-Hooks». Вони мають низьку ціну, завдяки прямому постачанню від виробника, а також мають відмінну якість. Поставка оптовими партіями – ще одна гарантія максимально низької вартості: вироби підійдуть як для поповнення власних запасів, так для роздрібної перепродажу.

 168 переглядів