Гачок на щуку: офсетний, двійник, трійник

Крючок на щуку: офсетный, двойник, тройник-картинка

Гачки на щуку – основа надійного оснащення для лову цієї хижої риби. Адже вона ненажерлива і «клює» як на штучну приманку, так і на живця. Щука є бажаною здобиччю для досвідчених рибалок, і можливістю поставити власні рекорди для тих, хто не так давно захопився риболовлею, тому питання кращого оснащення не втрачає своєї актуальності.

Способи лову щуки

Ловля хижої прісноводної риби – трудомістке заняття, але воно повністю себе виправдовує, завдяки великим габаритам примірників. Важливо звернути увагу на кілька моментів:

  • пора року і погодні умови. В залежності від цих чинників, риба може бути пасивною або активною, перебувати на різній глибині;
  • характеристики водойми. Навіть найкраща приманка не буде ефективною, якщо гачок зачепиться в воді за природне сміття;
  • надійність оснастки. Волосінь і вудилища повинні бути досить міцними, а гачки для щуки обрані відповідно з передбачуваними розмірами трофея.

Гачок на щуку може бути різних видів: кожна модель підійде для окремого способу лову. Часто використовувані гачки для лову щуки офсетний, подвійний і чи потрійний.

Ловля щуки на офсетний гачок

Офсетний гачок на щуку - фото
Офсетна модель є одинарною. Офсетні гачки на щуку відрізняються від стандартних гачків формою: на цівку є спеціальний вигин, що дозволяє застосовувати їх для різних типів монтажу.

Вироби також мають різні форми загину, чим різняться між собоюЛовля щуки на офсетник буде доречною при наступних типах монтажу:
Оснастки для лову щуки на офсетник - картинка

  • техаська оснастка.Вона підійде для рибного лову на водоймах, дно яких покрито водною рослинністю і частинами повалених дерев, а берег забруднений очеретом. Оскільки щука часто водиться саме в таких місцях, цей вид оснащення досить популярний. Вона є своєрідною «незачепляйки» з хорошою аеродинамікою;
  • відвідний поводок.Даний вид оснащення стане універсальним рішенням для лову спокійної риби (в тихих водоймах). З його допомогою можна ловити великі екземпляри біля дна, що особливо актуально в ранкові години;
  • каролінське оснащення.Воно нагадує техаську, і також призначена для лову щуки в водних заростях або корчах. Таке оснащення більш маневрене, і стане відмінним рішенням для живої гри приманки. Особливо активно ловля щуки на офсетний гачок в каролінській оснастці використовується в травні, коли для клювання прісноводних хижих екземплярів необхідна агресивна проводка;
  • дроп-шот.Це західний варіант. Така ловля щуки на офсетний гачок застосовується для вилову не активних риб при закиданні з водного транспорту, крутого берега або обриву. Дроп-шот буде актуальним при наявності на дні ям і проблемних місць з коряжником, про існування якого знати заздалегідь неможливо. Приманка завжди залишається на необхідній глибині, незалежно від наявності течії та рельєфу дна.

Щоб вибрати офсетні гачки на щуку, варто звернути увагу на моделі з маркуванням 3/0, 4/0 або 5/0.

Двійник: коли і як використовувати

Двійний гачок для лову щуки - фотоДвійний гачок  вибирають для лову хижих видів прісноводних риб, використовуючи їх в монтажах силіконових,   паралонових та інших пластикових приманок. Найчастіше це подовжений двійник.

Щоб купити подвійні гачки для лову щуки, важливо звернути увагу на відповідність габаритів приманки та гачка. Якщо двійник невеликий, а приманка занадто велика, риба просто зірветься при виведенні. В протилежному випадку, коли двійник обраний більшого розміру, а приманка невелика, це призведе до того, що приманка не зможе повноцінно грати та не буде привертати увагу хижака, а також такі гачки двійники на щуку можуть застрягти серед корчів і в густих водоростях, що призведе до обриву снасті.

Успіх риболовлі багато в чому залежить від правильного монтажу всіх видів приманок. У зимовий період використовують класичні короткі двійники або асиметричні. Їх вважають одними з оптимальних варіантів для монтажу жерлиць.Двоійний гачок для лову щуки на живца - фото

Одна з причин купити подвійні гачки для лову щуки взимку – при покльовці хижак не відразу наколюється на гачок і не кидає живця, як це часто відбувається при оснащенні жерлиць трійником. Також двійники набагато легше витягувати з пащі риби, мінімально пошкодивши улов. Живця насаджують різними способами: за спинку, під губу або крізь зябра. Дуже важливо підібрати двійники потрібного розміру, щоб не сильно травмувати рибку, інакше живець швидко «засне».

Ловля щуки на двійник досить поширена в рибній ловлі, адже вона збільшує ймовірність гарного улову.

Гачки трійники на щуку: переваги виробів

Гачки трійники на щуку - фотоТрійники використовують для лову великих особин: застосування такої деталі в оснащенні гарантує, що риба не зірветься. Вироби стануть відмінним рішенням лише для водойм, які не захаращені частинами дерев або очеретом. Гачки трійники на щуку підійдуть для риболовлі в чистій воді, піщаних незакорчованих водойм, або ж для використання в чистій воді. Адже кількість жал, окрім забезпечення фіксації риби при виведенні, може спровокувати високу зачепистисть конструкції.

Гачки трійники на щуку застосовують також і для лову на живця. В основному це відбувається, коли щука особливо активна і жадібно хапає живця, тобто по першому льоді. Для цього дотримуються декільком правилам, перше з яких – надійне кріплення. Оптимальним рішенням стане фіксувати гачки трійники на щуку за спинку наживки. Щоб закріпити живу приманку за зябра, необхідні навички та досвід, а використовувати кріплення за губу немає сенсу – при атаці щука зірве наживку з гачка.

Визначаючи, який трійник вибрати на щуку, важливо пам’ятати про їх об’ємність і вагу. Але ця проблема трійників виправдана при лову великої риби.

Які гачки для лову щуки варто вибрати ?

Офсетні моделі, двійники та трійники потрібні для лову хижої риби в різних умовах. Єдиних норм, які гачки краще на щуку, не існує. Але важливо купувати вироби відповідно до розмірів приманки, планованими габаритами улову.

Гачки для щуки можна вибрати за загальними правилами:

  • «офсетник». Найбільш часто використовується розмір №5/0, але і приманку адаптують до гачка.Довжина цівки повинна становити половину її довжини;
  • двійник. Згідно колишньої радянської нумерації, найбільш відповідним є №10-16. Але якщо купити подвійні гачки для лову щуки згідно міжнародної системи класифікації, використовується модель №1,0-5.0.
  • трійник. При використанні живця вибирають гачки трійники на щуку №2-3.0 по міжнародній таблиці нумерації.

Незалежно від того, який гачок на щуку обраний, є загальні вимоги до якості виробів. Жало має відрізнятися гостротою, навіть при тривалому перебуванні у воді. Паща у щуки дуже жорстка: щоб її пробити, виріб повинен бути як гострим, так і міцним. Стійкість до корозії – ще одна характеристика якісної моделі.

Те, наскільки міцні офсетні гачки на щуку, визначається і кількістю зусиль, які потрібно докласти, щоб зігнути цівку. Адже при виведенні окремі екземпляри можуть надати достатньо сильний опір.

Тому одне з кращих рішень – запастися відразу декількома варіантами: купити подвійні гачки для лову щуки, офсетні та трійники. З таким запасом простіше адаптуватися до умов риболовлі.

Економно і якісно: гачки на щуку від «Master-Hooks»

Якісний виріб може мати вигідну вартість лише в разі покупки оптової партії. Наші постійні клієнти вже оцінили переваги такого придбання: вироби можна зберігати тривалий час, використовуючи по потребі. Гачки двійники на щуку, офсетні моделі і трійники також вигідно згодом реалізувати в роздріб, завдяки низькій собівартості.

Ми співпрацюємо безпосередньо з корейським виробником, тому весь асортимент гачків відрізняється високою якістю.

Гачки на щуку можна замовити в будь-який населений пункт України, що дозволяє не витрачати час в спеціалізованих магазинах на пошук кращих елементів оснастки.

 1,604 переглядів