Які гачки краще для жерлиці: одинарний, двійник або трійник

Какие крючки лучше для жерлицы - картинка

Вибрати гачки для жерлиці – завдання, що викликає питання навіть у людей, які мають досвід рибного лову. Адже думки з приводу придбання оснащення різняться: кожен ґрунтується на власній думці або авторитетних радах знайомих. Але те, які гачки краще ставити на жерлиці, залежить від виду живця і методу його монтажу в оснащенні.

Правильно обраний гачок для жерлиці є запорукою великої кількості клювань, надійної підсічки, а також виведення риби без ризику того, що вона зірветься.

Одинарний гачок на жерлицю

Якщо розмір наживки не перевищує п’яти сантиметрів, застосовуються одинарні гачки. Коли приманка невелика, це не означає, що вона не призначена для лову великих екземплярів. Одинарні гачки для жерлиці стануть відмінним рішенням для лову хижих прісноводних риб в кінці січня і протягом усього лютого. В цей час на такий варіант оснащення може клюнути чималенька щука: вона активно готується до нересту, і полює на малька. Риба не може проковтнути крупніші приманки, адже її шлунок здавлює ікра, що розвивається. або молочко.

Але такий варіант монтажу оснастки має і недоліки, серед яких невисокі показники зацепістості. Здобич може зірватися, і це трапляється частіше, ніж при використанні двійника або трійника.

Якщо вибирати одинарний гачок на жерлицю, варто звернути увагу, що Наживлення зазвичай виконується за спинку невеликих риб.

Двійник для жерлиці: коли використовувати

Вид двійника для жерлиці - картинка

Вибір двійника саме поширене рішення для оснащення жерлиць. Часто в зимовий період щука буває не активна, а також просто обережна. І навіть легкий прикус живця може змусити її кинути приманку, якщо снасть оснащена трійником. Ось тут на допомогу приходить двійник. Іноді цей гачок використовують, пропустивши через зябра рибки, і поводок проходить через заздалегідь проколений отвір під спинним плавцем. При такій насадці живця поводок повинен бути знімним або ж потрібно знімати двійник за умови, що він не запаяний.

Насадження живця на двійник крізь зябра - картинка

Але найчастіше, вибираючи двійники для жерлиць, рибалки вибирають спосіб насадження живця під плавник. Це обумовлено тим, що рибка розташовується в правильному горизонтальному положенні. І другий важливий фактор – хижаку звично відчувати деякі поколювання з боку плавника рибки.

Вибираючи, які гачки краще використовувати для жерлиці, варто звернути увагу, що оснащення з двійником вимагає тривалого вичікування. Якщо підсікти рано, здобич зійде, або ж живець буде просто висмикнутий з пащі хижої риби.

Зокрема у щуки найчастіше простежується такий алгоритм атаки :

  1. Перший кидок рибка у щуки в пащі (зазвичай поперек), – в цей момент рибалка отримує сигнал прапорця на жерлиці. Ось тут поспішати не треба. Зазвичай, пройшовши пару метрів, хижачка зупиняється щоб розгорнути рибку головою вперед і потім робить подальший рух.
  2. Рибалка стежить за всім, що відбувається по руху котушки (важливо щоб котушка не була однотонною, тому що бажано здалека бачити, як вона обертається). Якщо ж щука пройшла пару метрів і зупинилася більш ніж на хвилину, можна акуратно її подражнити, трохи посмикав за основну волосінь. Як правило (якщо тільки вона не кинула живця), хижачка починає другий рух, вже захоплюючи рибку з гачком.Ось тут і потрібно зробити коротке і різке підсікання.

Для людей, які чекають від рибного лову яскравих емоцій, це не стане кращим варіантом проведення часу. Адже при клюванні нема потреби поспішати до жерлиці: людина займається своїми справами, поки щука глибше і щільніше проковтне гачки жерлиці з наживкою.

Вид асиметричного двійника для жерлиці - картинка

Вибираючи, які гачки ставити на жерлицю, можна придбати різні види двійників. Під час зимових морозів використовуються асиметричні двійники серії Ryder: гачки мають цівку різної довжини, які розміщені один до одного під кутом від 90* до 120*. На короткий гачок двійника садять живця під плавник, а довший при цьому притискається перпендикулярно до тіла приманки.

Спосіб насадження живця на асиметричний двійник - картинка

Дані рибальські гачки для жерлиці щука не відчуває при захопленні, але під час підсікання двійник щільно встромляється в її костисту пащу. Колись такі гачки на жерлицю створювали самостійно: майстри паяли двійники з одинарних гачків. Але сьогодні можна придбати будь-які моделі, вирішивши, які гачки краще для жерлиці в конкретних умовах.

Двійники для оснащення жерлиці використовують короткі –  № 2, 4, 6 в залежності від розмірів живця. Якщо це асиметричний гачок, то це № 1/0, 1, 2.

Застосування трійника для лову на живцову снасть

Трійник для жерлиці - картинкаТрійники на жерлицю також є поширеними гачками при монтажі оснащення. Серед причин такого вибору – максимальна результативність в той час, коли щука особливо активна, тобто по першому льоду. Гачки на жерлицю з трьома жалами забезпечують високу зацепістість, надійне підсікання щуки, а також відсутність сходу при виведенні. Незважаючи на те, що хижа риба швидше виявляє жало, зірватися з трійника їй складніше, ніж при використанні двійника або одинарного гачка.

Насадження живця на трійник під плавник - картинкаТрійник для жерлиці має і недоліки, основна з них – якщо щука не активна, то наколовшись вона може кинути живця. Також при лову поблизу водоростей потрійний гачок часто потрапляє в їх обійми. В якості наживки на трійник використовується окунь, йорж (попередньо обрізається верхній плавник), карась і будь-яка інша біла рибка – бажано з цієї ж водойми, де ви рибалите.

Живців можна зберегти до наступної риболовлі прямо під кригою. Для цього у п’ятилітровій пластиковій пляшці робляться отвори (для циркуляції води), а потім вона з рибками на мотузочці опускається в лунку. Так живці можуть прожити більше тижня. І вам не доведеться витрачати сили на їх піймання. Головне правило робити такий схрон треба осторонь від стежок, так як велика, присипана снігом лунка небезпечна для людини. Та й живці дочекаються саме вас, а не когось іншого.

Щоб вибрати номер трійника на жерлицу, не варто орієнтуватися на великі моделі. Стандартний розмір гачка для жерлиці № 2.4.6.8, залежно від розмірів живця.

Вибираючи двійник або трійник на жерлицю, другий варіант кращий для тих, хто любить більш активну рибну ловлю. У будь-який момент може бути клювання, і потрібно поспішати до спрацювання жерлиці. Це забезпечує яскраві емоції для тих, хто вибрав рибну ловлю в якості хобі.

Чим відрізняється якісний гачок на жерлицу

Вибравши відповідний номер гачка на жерлицю, на якість гачка варто звернути особливу увагу. Жерлиця – двійник або трійник, – повинна мати міцну конструкцію, адже щука може бути досить сильною. Окремі вимоги існують до гачка: двійники, трійники або одинарні моделі вибирають з урахуванням їх:

  • міцності.Гачок повинен витримувати великі навантаження;
  • гостроти.Цей показник гачка гарантує відмінну зачепистість;
  • стійкості до корозії.При тривалому перебуванні у воді двійник, трійник або одинарний гачок не стане менш гострим;
  • ширини піддіву гачка. Як правило, вона повинна бути трохи більше ширини спинки живця.

Хороші гачки в більшості випадків недешеві. Щоб не економити на якості, отримати відмінний улов, можна придбати їх дрібним оптом. Це пропонує інтернет-магазин «Master-Hooks». Таким чином, роздрібна ціна трійника, двійника або одинарної моделі буде значно нижче ринкової. Гачки на жерлицю стануть вигідним придбанням, адже вони не мають обмежень за часом зберігання. Також різні варіанти двійників, трійників і одинарних гачків підійдуть для роздрібної перепродажу.

Loading

Потрібна консультація? Залиште номер і ми вам зателефонуємо.

Пн.-Cб. з 10:00 до 18:00